Przygotowanie samochodu do eksploatacji w okresie letnim

Add comments

Przygotowanie samochodu do eksploatacji w okresie letnim obejmuje następujące czynności:

— Wymianę oleju w silniku, bez względu na jego przebieg. Większość wytwórni zaleca wymianę zarówno oleju zimowego, jak i wielosezonowego. Jest to uzasadnione pogorszeniem się własności smarnych oleju rozrzedzonego paliwem, wskutek częstego i nieraz długotrwałego włączania urządzenia wzbogacającego w okresie mrozów. [podobne: układ smarowania silnika, motoallegro samochody osobowe, podnośniki samochodowe ]

— Wyregulowanie i niewielkie zmniejszenie prędkości obrotowej biegu jałowego silnika.

— W filtrze powietrza zaopatrzonym w przesłonę króćca zasysającego powietrze— zamknięcie dopływu powietrza nagrzanego i otwarcie wlotu świeżego powietrza.

— Sprawdzenie i wyregulowanie układu zapłonowego, a przede wszystkim — sprawdzenie odstępu, stanu i oczyszczenie styków przerywacza;

sprawdzenie stanu i oczyszczenie styków kopułki oraz palca rozdzielacza; sprawdzenie stanu i wyregulowanie odstębu elektrod świec zapłonowych. — Zdjęcie specjalnego ogumienia zimowego (np. M+S), sprawdzenie stanu obręczy kół i założenie zwykłego ogumienia.

— Dokładneałmycie nadwozia i podwozia oraz odkonserwowanie części chromowanych. Ponieważ w okresie zimowym sól i inne składniki chemiczne powodują szczególnie sprzyjające warunki rozwijania się korozji, należy dokładnie sprawdzić stan nadwozia i podwozia (zwłaszcza progi oraz obrzeża drzwi i błotników). Wszelkie zauważone ogniska korozji trzeba zlikwidować przez usunięcie rdzy (dokładne zeskrobanie lub za pomocą odrdzewiacza), pokrycie czystej blachy specjalną farbą ochronną, a następnie lakierem. Wszelkie zarysowania i odpryski lakieru należy również niezwłocznie oczyścić i pokryć lakierem.

— Po wykonaniu wszystkich wymienionych czynności wskazane jest odbycie jazdy próbnej w celu sprawdzenia prawidłowości działania wszystkich zespołów i mechanizmów samochodu.

Uncategorized September 4th 2019
Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.

Powiązane tematy z artykułem: motoallegro samochody osobowe poziom paliwa w komorze pływakowej układ smarowania silnika