Koła i ogumienie

Add comments

W celu zapewnienia równomiernego zużycia wszystkich opon należy utrzymywać prawidłowe ciśnienie w ogumieniu oraz co 10 000 km lub co 6 miesięcy stosować przestawianie kół. Ponadto okresowo (co 5000 km lub co 3 miesiące) należy sprawdzać dokręcenie nakrętek kół odpowiednim momentem w zależności od rodzaju tarcz.

Układ hamulcowy

Sprawdzanie poziomu płynu hamulcowego Poziom płynu hamulcowego, widoczny przez przezroczyste ścianki zbiornika, powinien być utrzymywany na zaznaczonej wysokości (rys. 2.31 ). W razie konieczności uzupełnienia układu należy używać zawsze tego samego gatunku płynu, który jest w układzie. [przypisy: moto allegro osobowe, rowiński wajdemajer używane, otomoto starogard gdański ]

Jeżeli zbiornik płynu hamulcowego ma czujnik poziomu płynu hamulcowego (stosowany jako wyposażenie dodatkowe), wówczas o konieczności uzupełnienia płynu sygnalizuje zaświecenie lampki kontrolnej na tablicy wskaźników podczas jazdy.

Płyn hamulcowy należy wymieniać co 40000 km lub co 24 miesiące. Po wymianie płynu hamulcowego należy pamiętać o odpowietrzeniu układu. Skok jałowy pedału hamulca powinien wynosić 15 mm. Wysokość pedału nad płaszczyzną podłogi: bez naciskania na pedał 171 mm. po wciśnięciu zaś pedału z maksymalną siłą — ponad 40 mm.

W celu regulacji jałowego skoku pedału hamulca należy:

— poluzować nakrętki włącznika świateł hamowania,

— poluiować nakrętkę cięgna pedału,

— ustawić skok jałowy pedału obracając odpowiednio cięgno pedału,

— ustawić włącznik świateł hamowania za pomocą nakrętek tak. aby luz między pedałem a końcem włącznika wynosił 0,5… I mm. Odpowietrzanie układu hamulcowego Odpowietrzanie wykonują dwie osoby. Jedna siedząc w samochodzie naciska pedał hamulca, druga, po założeniu na odpowietrznik elastycznego przewodu, którego drugi koniec znajduje się w naczyniu z płynem hamulcowym, odpowietrza układ.

Po kilkukrotnym naciśnięciu pedału hamulca i przytrzymaniu go pod naciskiem należy odkręcić odpowietrznik (ok. 1/4 obrotu), przez który wypłynie płyn z pęcherzykami powietrza, a następnie zakręcić odpowietrznik. Czynności te powtarza się do chwili, gdy wypływający płyn będzie pozbawiony pęcherzyków powietrza.

Uncategorized September 8th 2019
Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.

Powiązane tematy z artykułem: moto allegro osobowe otomoto starogard gdański rowiński wajdemajer używane