Obsługa mechanizmów i zespołów

Add comments

Trwałość samochodu zależy w głównej mierze od prawidłowej jego obsługi i eksploatacji. Prawidłowa obsługa polega nie tylko na terminowym i zgodnym ze wskazówkami wytwórni wykonywaniu wszystkich czynności smarowniczych, regulacyjnych i kontrolnych, ale również na stosowaniu właściwych olejów, płynów eksploatacyjnych i odpowiedniego paliwa. Trzeba pamiętać, że stosowanie innych niż zalecane przez wytwórnię samochodu olejów, paliw i płynów eksploatacyjnych jest zabronione, gdyż powoduje uszkodzenie lub przedwczesne zużycie odpowiednich zespołów lub mechanizmów.[podobne: motoallegro, toyota używane z gwarancją, renault salon warszawa ]

Obsługa układu korbowego polega na systematycznej kontroli poziomu Układ oleju, a także okresowym sprawdzaniu ciśnienia sprężania w cylindrach. korbowy

Pomiar ciśnienia sprężania powinien odbywać się po nagrzaniu silnika do normalnej temperatury pracy. Z silnika należy wykręcić wszystkie świece, a w otwór świecy sprawdzanego cylindra wstawić końcówkę ciśnieniomierza. Następnie całkowicie otworzyć przepustnicę gaźnika i na kilka sekund włączyć rozrusznik, aż wskazówka ciśnieniomierza osiągnie maksymalne wychylenie. W ten sposób mierzy się ciśnienie sprężania kolejno we wszystkich cylindrach silnika. Szczególnie przydatny do tego celu jest ciśnieniomierz pokazany na rysunku 0.2a. Wskazówka ciśnieniomierza połączona z pisakiem kreśli kolejno na karcie pomiaru ciśnienie sprężania w poszczególnych cylindrach silnika.

Jeżeli silnik jest w dobrym stanie technicznym, to ciśnienie w poszczególnych cylindrach powinno mieścić się w granicach przewidzianych normą fabryczną. Zmierzone wartości mogą w niewielkim stopniu różnić się od danych fabrycznych, gdyż ścisłe ich ustalenie jest trudne, ze względu na błędy powstające podczas pomiaru. Błędy te wynikają np. z różnicy prędkości obrotowej rozrusznika, wskutek różnej sprawności akumulatora i rozrusznika, nawet w samochodach tej samej marki i tego samego typu, oraz z powodu różnej dokładności stosowanych do pomiaru ciśnieniomierzy.

Uncategorized September 2nd 2019
Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.

Powiązane tematy z artykułem: motoallegro renault salon warszawa toyota używane z gwarancją