Ocena stanu technicznego

Add comments

Dokładne określenie stanu technicznego samochodu bez odpowiednich przyrządów i urządzeń, którymi dysponuje stacja obsługi, jest niemal niemożliwe. Niemniej jednak użytkownik może sprawdzić najbardziej istotne elementy i zespoły podczas postoju samochodu, jak i podczas jazdy próbnej, na podstawie niżej zamieszczonych wskazówek.

Nadwozie

Stan nadwozia jest rzeczą bardzo istotną, gdyż wszelkie prace blacharskie i lakiernicze są bardzo drogie, a samo nadwozie jest najdroższym zespołem samochodu. Sprawdzając stopień skorodowania blach nadwozia (lub rozpoczynanie się procesu korozji) należy zwrócić przede wszystkim uwagę na miejsca, które podlegają korozji najszybciej. Są to zwykle: obrzeża błotników oraz te miejsca w środku błotników, które stykają się z uszczelkami przegród, dolne części drzwi, progi, dolne części słupków drzwiowych, miejsca przykryte listwami ozdobnymi oraz podłoga. [hasła pokrewne: układ smarowania silnika, motoallegro samochody osobowe, podnośniki samochodowe ]

Zwiększenie dopuszczalnych prędkości na poszczególnych biegach okresie docierania powinno następować stopniowo. lm bardziej powolny będzie okres docierania, im więcej czasu przeznaczy się na docieranie, tym Silnik Silnik z osprzętem stanowi jeden z podstawowych zespołów samochodu. Dlatego też należy poświęcić mu jak najwięcej czasu i uwagi. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, po obejrzeniu kadłuba, czy nie ma on śladów pęknięć. Rdzawe ślady w pobliżu uszczelki głowicy świadczą o przeciekach cieczy chłodzącej spod głowicy. To samo dotyczy złączy przewodów oraz obudowy pompy cieczy chłodzącej. Trzeba również sprawdzić szczelność połączeń układu smarowania silnika. Dopuszczalne jest niewielkie zaolejenie dolnej części silnika wraz z miską olejową. Nie może być natomiast jakichkolwiek śladów oleju pod samochodem na jezdni.

Uncategorized September 4th 2019
Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.

Powiązane tematy z artykułem: motoallegro samochody osobowe poziom paliwa w komorze pływakowej układ smarowania silnika