Odpowietrzenie układu hamulcowego

Add comments

Po każdym demontażu cylinderków hamulcowych, wymianie przewodów hamulcowych, naprawie pompy lub po stwierdzeniu zapowietrzenia układu (objawiającego się podczas nacisku na pedał hamulca dużym jego skokiem jałowym, który zmniejsza się po kilkakrotnych szybko po sobie następujących naciśnięciach) zachodzi konieczność odpowietrzenia układu hamulcowego. Odpowietrzenie układu hamulcowego wykonuje sie w następujący sposób:

— oczyścić odpowietrznik z brudu i zdjąć kapturek,

— założyć na odpowietrznik elaștyczny przewód, — wolny koniec przewodu zanurzyć w przeźroczystym naczyniu z płynem hamulcowym i odkręcić odpowietrznik 0 1 /2 obrotu,

— naciskać i zwalniać pedał hamulca tak długo, aż z zanurzonego w naczyniu końca przewodu przestaną się wydobywać pęcherzyki powietrza (wypływać będzie czysty płyn hamulcowy), [hasła pokrewne: allegro osobowe, otomoto dębica, otomoto siedlce ]

— nacisnąć pedał hamulca do oporu i przy wciśniętym pedale dokręcić szczelnie odpowietrznik, — sprawdzić szczelność przez kilkakrotne naciśniecie pedału hamulca, wytrzeć ślady płynu hamulcowego z odpowietrzników.

W ten sposób należy odpowietrzyć kolejno cylinderki wszystkich kół. Podczas odpowietrzania trzeba uważać, żeby w zbiorniczku była dostateczna ilość płynu. Po odpowietrzeniu uzupełnić płyn w zbiorniczku do wymaganego poziomu. Płyn hamulcowy pozostały po odpowietrzaniu w przeżrpczystym naczyniu nie powinien być ponownie użyty bez starannego przefiltrowania.

Uncategorized September 16th 2019
Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.

Powiązane tematy z artykułem: allegro osobowe otomoto dębica otomoto siedlce