Oświetlenie samochodu

Add comments

Podczas wymiany żarówki włącznik świateł powinien znajdować się w pozycji wyłączonej. Zamiast zużytej żarówki należy koniecznie zastosować żarówkę o tej samej mocy znamionowej. [hasła pokrewne: motoallegro, toyota używane z gwarancją, renault salon warszawa ]

Wymiany żarówek w reflektorach i w zespolonych lampkach tylnych dokonuje się od wewnątrz, czyli odpowiednio od strony przedziału silnika i bagażnika. Po otwarciu bagażnika można również wymienić żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej. . Pozostałe żarówki oświetlenia zewnętrznego (kierunkowskazów przednich i bocznych oraz przednich świateł pozycyjnych) wymienia się od zewnątrz po zdjęciu kloszy.

Kontrola ustawienia świateł reflektorów Właściwe ustawienie świateł reflektorów decyduje o bezpieczeństwie jazdy.

Wytwórca poleca wykonywanie. tego zabiegu w stacji obsługi za pomocą odpowiedniego przyrządu. Regulacji dokonuje się za pomocą dwóch wkrętów regulacyjnych umieszczonych: w górnej krawędzi reflektora (regulacja w płaszczyźnie pionowej) oraz na wewnętrznej bocznej krawędzi reflektora.

Układ szybkiego rozruchu i cichego biegu jałowego

W samochodzie od numeru silnika 159378 w celu usprawnienia rozruchu w niskich temperaturach zastosowano elektroniczny układ szybkiego rozruchu i cichego biegu jałowego tzw. układ OSSI (Quick Start and Silent Idle). W układzie tym sterownik elektroniczny steruje temperaturą podgrzewaczy rozruchowych umieszczonych w komorach spalania poszczególnych cylindrów silnika w zależności od czasu i temperatury cieczy chłodzącej, sygnalizuje gotowość silnika do rozruchu przez zgaśnięcie lampki kontrolnej gotowości silnika do rozruchu oraz przyspiesza nagrzanie zimnego silnika. Umożliwia on rozruch zimnego silnika po 3,5 sekundach od chwili włączenia wyłącznika zapłonu w pozycję „ON” nawet w temperaturze otoczenia -20 c.

Uncategorized September 8th 2019
Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.

Powiązane tematy z artykułem: motoallegro renault salon warszawa toyota używane z gwarancją