Oświetlenie samochodu

Comments Off on Oświetlenie samochodu

Podczas wymiany żarówki włącznik świateł powinien znajdować się w pozycji wyłączonej. Zamiast zużytej żarówki należy koniecznie zastosować żarówkę o tej samej mocy znamionowej. [hasła pokrewne: samochody luksusowe, toyota używane z gwarancją, renault salon warszawa ]

Wymiany żarówek w reflektorach i w zespolonych lampkach tylnych dokonuje się od wewnątrz, czyli odpowiednio od strony przedziału silnika i bagażnika. Po otwarciu bagażnika można również wymienić żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej. . Pozostałe żarówki oświetlenia zewnętrznego (kierunkowskazów przednich i bocznych oraz przednich świateł pozycyjnych) wymienia się od zewnątrz po zdjęciu kloszy.

Kontrola ustawienia świateł reflektorów Właściwe ustawienie świateł reflektorów decyduje o bezpieczeństwie jazdy.

Wytwórca poleca wykonywanie. Click here to read more.. »

Uncategorized November 11th 2018

Bezpieczniki

Comments Off on Bezpieczniki

Bezpieczniki topikowe zastosowane w samochodzie, typu wtyczkowego, mają specjalny kształt. Bezpieczniki o maksymalnej wartości prądu 10 A mają barwę czerwoną, 15 A — barwę niebieską. W samochodzie są dwie skrzynki bezpieczników: jedna w przedziale pasażerskim i druga w przedziale silnika. Obie skrzynki zawierają łącznie 14 bezpieczników podłączonych i 3 nie podłączone. Poszczególne obwody są zabezpieczone następującymi bezpiecznikami. [patrz też: samochody luksusowe, toyota używane z gwarancją, renault salon warszawa ] W przypadku przepalenia się bezpiecznika nalezy wykryć przyczynę i usunąć ją. Click here to read more.. »

Uncategorized November 11th 2018

Alternator

Comments Off on Alternator

W celu zabezpieczenia przed korozją zaciski akumulatora należy okresowo smarować wazeliną techniczną. Co 500 km lub raz w miesiącu zaleca się sprawdzać poziom elektrolitu w każdym ogniwie (celi). W razie potrzeby należy go uzupełnić (wyłącznie wodą destylowaną). W celu sprawdzenia stanu naładowania akumulatora nalezy sprawdzić gęstość elektrolitu w każdym z ogniw za pomocą gęstościomierza (areometru). Sprawdzenie gęstości elektrolitu zaleca się Co 1 0 000 km lub co 6 miesięcy. Click here to read more.. »

Uncategorized November 11th 2018

Regulacja luzów zaworów

Comments Off on Regulacja luzów zaworów

Luzy zaworów należy sprawdzać co 10 000 km i w miarę potrzeby wyregulować. Regulację wykonuje się najczęściej przy zimnym silniku wykonując następujące czynności:

— zdjąć pokrywę zaworów (wraz z uszczelką); w razie konieczności zdemontować filtr powietrza;

— obrócić wał korbowy tak, aby ustawić położenie znaku kontrolnego na kole łańcuchowym wałka rozrządu naprzeciw znaku na obudowie łożysk;

Regulacja naciągu łańcucha napędu rozrządu

Regulację naciągu łańcucha napędu rozrządu należy wykonywać co 10 000 km przebiegu samochodu. Kolejność czynności regulacyjnych jest następująca:

— poluzować nakrętkę napinacza łańcucha; powoduje to poluzowanie popychacza i zadziałanie spręzyny, która dociska płozy napinacza do łańcucha; obrócić wałem korbowym o I .. . 1,5 obrotu; w tym czasie działająca na płozę sprężyna napinacza wyreguluje naciąg łańcucha; dokręcić nakrętkę napinacza; zostaje wówczas zaciśnięty popychacz za pomocą tulei rozprężnej  — dzięki temu podczas pracy silnika na nurnik działa tylko sprężyna odsuwająca nurnik od popychacza i w szczelinę między nimi mm) wpływa olej spełniający rolę amortyzatora uderzeń łańcucha. [więcej w: samochody luksusowe, toyota używane z gwarancją, renault salon warszawa ]

Ustawianie sezonowego wlotu powietrza i wymiana wkładu filtru powietrza

Eksploatując samochód Lada Niva należy zwrócić uwagę na prawidłowe ustawienie wlotu powietrza w zależności od temperatury otoczenia. Click here to read more.. »

Uncategorized November 10th 2018