Regulacja hamulca awaryjnego

Add comments

Jeżeli po zaciągnięciu hamulca awaryjnego efekt hamowania jest niezadowalający, to należy wyregulować czynną długość cięgieł hamulca awaryjnego. Regulacja polega na odpowiednim wkręceniu lub wykręceniu śruby regulacyjnej.

Obsługa akumulatora

Kontrolę poziomu elektrolitu oraz sprawdzenie czystości połączeń końcówek biegunowych akumulatora z przewodami instrukcja obsługi zaleca co 5 tys. km. W lecie poziom elektrolitu należy kontrolować częściej — co około 2 tygodnie. Kontrolę należy wykonywać po co najmniej godzinnym postoju pojazdu, gdyż reakcja chemiczna w elektrolicie będzie mniej intensywna. Poziom elektrolitu powinien zawierać się między znakami MIN i MAX umieszczonymi na obudowie, a w akumulatorach nieprzezroczystych powinien sięgać 10…15 mm ponad poziom płyt akumulatora. Kontrolę trzeba przeprowadzić we wszystkich celach akumulatora, a ewentualne ubytki mogą być uzupełniane wyłącznie wodą destylowaną. [więcej w: alphabet otomoto, alphabet otomoto dostawcze, alphabet otomoto poleasingowe ]

Należy pamiętać, aby silnik nie pracował po odłączeniu akumulatora od instalacji elektrycznej pojazdu, gdyż istnieje wówczas niebezpieczeństwo uszkodzenia alternatora lub regulatora napięcia.

Jeżeli pojazd przez dłuższy czas ma nie być eksploatowany, to należy wymontować akumulator z pojazdu i co miesiąc ładować go prądem o małym natężeniu.

Uncategorized September 11th 2019
Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.

Powiązane tematy z artykułem: alphabet otomoto Blog motoryzacyjny rowiński wajdemajer otomoto