Regulacja luzów zaworów

Add comments

Luzy zaworów należy sprawdzać co 10 000 km i w miarę potrzeby wyregulować. Regulację wykonuje się najczęściej przy zimnym silniku wykonując następujące czynności:

— zdjąć pokrywę zaworów (wraz z uszczelką); w razie konieczności zdemontować filtr powietrza;

— obrócić wał korbowy tak, aby ustawić położenie znaku kontrolnego na kole łańcuchowym wałka rozrządu naprzeciw znaku na obudowie łożysk;

Regulacja naciągu łańcucha napędu rozrządu

Regulację naciągu łańcucha napędu rozrządu należy wykonywać co 10 000 km przebiegu samochodu. Kolejność czynności regulacyjnych jest następująca:

— poluzować nakrętkę napinacza łańcucha; powoduje to poluzowanie popychacza i zadziałanie spręzyny, która dociska płozy napinacza do łańcucha; obrócić wałem korbowym o I .. . 1,5 obrotu; w tym czasie działająca na płozę sprężyna napinacza wyreguluje naciąg łańcucha; dokręcić nakrętkę napinacza; zostaje wówczas zaciśnięty popychacz za pomocą tulei rozprężnej  — dzięki temu podczas pracy silnika na nurnik działa tylko sprężyna odsuwająca nurnik od popychacza i w szczelinę między nimi mm) wpływa olej spełniający rolę amortyzatora uderzeń łańcucha. [więcej w: motoallegro, toyota używane z gwarancją, renault salon warszawa ]

Ustawianie sezonowego wlotu powietrza i wymiana wkładu filtru powietrza

Eksploatując samochód Lada Niva należy zwrócić uwagę na prawidłowe ustawienie wlotu powietrza w zależności od temperatury otoczenia. W okresie letnim wlot powietrza należy ustawić tak, aby naprzeciw czarnej strzałki był znak niebieski. Zimą (temperatura niższa niż 15 C) naprzeciw czarnej strzałki musi znajdować się znak czerwony.

Uncategorized September 7th 2019
Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.

Powiązane tematy z artykułem: motoallegro renault salon warszawa toyota używane z gwarancją