Sprawdzanie poziomu i wymiana cieczy chłodzącej

Add comments

Poziom cieczy chłodzącej należy sprawdzać codziennie na nie pracującym silniku. Jeżeli w samochodzie nie ma zbiornika wyrównawczego, to poziom cieczy chłodzącej sprawdza się wzrokowo po odkręceniu korka wlewu chłodnicy. Jeżeli w samochodzie jest zbiornik wyrównawczy (wyposażenie dodatkowe), to poziom cieczy chłodzącej, widoczny przez przezroczyste ścianki zbiornika, powinien znajdować się między poziomami minimalnym i maksymalnym. W przypadku stwierdzenia znacznych ubytków cieczy chłodzącej należy sprawdzić szczelność układu chłodzenia, po czym uzupełnić poziom cieczy chłodzącej. [podobne: moto allegro osobowe, rowiński wajdemajer używane, otomoto starogard gdański ] Wymianę cieczy chłodzącej zaleca się co 20 000 km lub co 12 miesięcy. W celu wymiany cieczy chłodzącej należy. po odkręceniu korka wlewu chłodnicy, odkręcić kurki spustowe cieczy chłodzącej na dole chłodnicy oraz na kadłubie silnika.

Wymiana wkładu filtra powietrza

W samochodzie zastosowano papierowy wkład filtru powietrza nasycony olejem. Jego wymiana powinna nastąpić w przewidzianym okresie (w normalnych warunkach eksploatacji co 40 000 km lub co 24 miesiące, podczas eksploatacji na drogach o dużym zapyleniu co 20 000 km). Zwraca się uwagę na konieczność stosowania tylko wkładu filtru firmy Isuzu, ze względu na istotne różnice w porównaniu ze stosowanymi powszechnie suchymi wkładami filtrów powietrza.

Uncategorized September 9th 2019
Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.

Powiązane tematy z artykułem: moto allegro osobowe otomoto starogard gdański rowiński wajdemajer używane