Sprawdzenie luzu kół przednich

Add comments

Łożyska kół przednich należy kontrolować i w razie potrzeby regulować ich luz co 20 tys. km oraz zawsze wtedy, gdy zauważy się istnienie nadmiernych luzów lub nieprawidłową pracę łożysk. Kontrolę luzu łożysk kół przeprowadza się po zabezpieczeniu samochodu przed przetoczeniem oraz podniesieniu odpowiedniego boku pojazdu. Następnie należy chwycić koło obiema rękami: jedną w najniższym, drugą w najwyższym jego punkcie i na przemian pociągając jedną ręką oraz odpychając drugą starać się wyczuć, czy koło nie wychyla się ze swej płaszczyzny obrotu. Stwierdzenie wychylania się kola oznacza, że luz jest za duży. [przypisy: autoryzowany serwis audi warszawa, autoryzowany serwis audi warszawa dostawcze, autoryzowany serwis audi warszawa poleasingowe ] Drugą próbą przy ocenie prawidłowego stanu łożysk jest kilkakrotne obrócenie kołem w celu sprawdzenia, czy obraca się ono bez nadmiernego oporu i bez trzasków. Występowanie trzasków lub obracanie się kola z dużym oporem świadczą o konieczności regulacji lub nawet wymiany łożysk. Luz łożysk oraz ich stan techniczny można uznać za prawidłowy, jeżeli obie opisane próby wskazują na ich prawidłowy stan, a obracaniu koła towarzyszy tylko cichy szum wynikający z obracania się koła i łożyska.

Kontrola stanu amortyzatorów

Przybliżoną ocenę sprawności działania amortyzatorów można wykonać energicznie naciskając kolejne naroża pojazdu i obserwując wahania nadwozia. Jeżeli po zaprzestaniu nacisku badany narożnik uniesie się do góry, opadnie do dołu i zatrzyma się najdalej przy wykonywaniu kolejnego ruchu do góry, to można przyjąć, że sprawdzany amortyzator jest sprawny. Dłuższy natomiast ruch nadwozia oznacza, że amortyzator ma zbyt małą siłę tłumienia i należy go wymienić. Sygnałem niepokojącym Są również wszelkie wycieki z amortyzatorów. Dokładną kontrolę amortyzatorów i ich ewentualną wymianę na nowe lub regulowanie należy powierzyć stacji obsługi.

Uncategorized November 15th 2018
Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.

Powiązane tematy z artykułem: autoryzowany serwis audi warszawa Blog motoryzacyjny regulacja pedału sprzęgła