Sprawdzenie ogumienia

Add comments

Co 500 km zaleca się sprawdzenie ciśnienia w ogumieniu łącznie z kołem zapasowym.. Ciśnienie należy sprawdzać wyłącznie w zimnym ogumieniu. Niewłaściwe ciśnienie jest powodem nadmiernego i nierównomiernego zużycia opon.

Co 5000 km zaleca się sprawdzenie stanu zużycia każdej opony. Kontrola stanu zużycia opony polega na sprawdzeniu bieżnika, którego minimalna dopuszczalna grubość wynosi 1 mm. Należy sprawdzić, czy na bokach opony nie ma pęknięć i czy bieżnik jest zużyty równomiernie. W przypadku nierównomiernego zużycia bieżnika należy zwrócić się do stacji obsługi w celu usunięcia przyczyny. [podobne: allegro osobowe, otomoto dębica, otomoto siedlce ] W przypadku wymiany opony i po każdym demontażu należy wyważyć koło w stacji obsługi.

Kontrola poziomu płynu hamulcowego

Co 500 km lub raz w tygodniu należy sprawdzić poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku i w razie potrzeby uzupełnić płyn. Poziom powinien być wyższy niż przegroda oddzielająca komory zbiorniczka. Sprawdzenia można dokonać wzrokowo dzięki przeźroczystości ścianek, bez odkręcania korka wlewu. Brak płynu w jednej komorze zbiorniczka świadczy o uszkodzeniu danego obwodu hamulcowego.

Jeżeli stwierdzi się powtarzający ubytek płynu hamulcowego, należy bezwzględnie przerwać eksploatację samochodu dopóty, dopóki nie zostanie wykryta i usunięta przyczyna niedomagania. W układzie hamulcowym jest elektryczny wskaźnik zbyt niskiego poziomu płynu hamulcowego. Dlatego też zaleca się okresowo sprawdzenie działania lampki kontrolnej umieszczonej w zestawie wskaźników. Po naciśnięciu górnej części korka wlewu zbiorniczka płynu hamulcowego (kluczyk zapłonu w położeniu MAR — zapłon włączony), lampka powinna się zaświecić.

Uncategorized September 14th 2019
Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.

Powiązane tematy z artykułem: allegro osobowe otomoto dębica otomoto siedlce