Wymiana nakładek hamulcowych

Add comments

Nakładki hamulcowe należy kontrolować co 5000 km w hamulcach kół przednich oraz co 10 000 km w hamulcach kół tylnych. Minimalna dopuszczalna grubość materiału ciernego nie może być mniejsza niż I mm.

Sprawdzenie stanu okładzin hamulcowych kół tylnych jest możliwe przez otwory w bębnach, a w kołach przednich po wyjęciu nakładek z zacisków hamulcowych w sposób następujący:

— po zdjęciu koła jezdnego oczyścić zacisk z brudu,

— wyjąć zawleczki z prowadników,

— naciskając zacisk w kierunku środka samochodu wysunąć prowadniki,

— zdjąć zacisk z oprawy zacisku, a następnie wymontować nakładki hamulcowe i sprężyny ustalające nakładki hamulcowe.

Po skontrolowaniu grubości warstwy ciernej należy sprawdzić stan sprężyn ustalających, czy nie są odkształcone, oraz stan powierzchni tarczy hamulcowej. [podobne: allegro osobowe, otomoto dębica, otomoto siedlce ]

Wmontowując nowe nakładki hamulcowe należy zwrócić uwagę, aby powierzchnie cierne nie były zatłuszczone.

Przed zamontowaniem zacisku należy wcisnąć tłok możliwie najdalej do wewnątrz korpusu, co ułatwi jego założenie na oprawę, w którą uprzednio wmontowano nowe wkładki (o większych grubościach). Jednocześnie należy sprawdzić, czy uszczelka gumowa chroniąca tłok znajduje się we właściwym miejscu i czy nie jest ona zniszczona lub stwardniała (niewłaściwą należy wymienić).

Po założeniu zacisku należy oczyścić starannie prowadniki i wsunąć je między opraWę a zacisk do takiego położenia, w którym można założyć z obu stron specjalne zawleczki ustalające. Przed rozpoczęciem jazdy, a po, zakończonej wymianie wkładek ciemych należy nacisnąć kilkakrotnie pedał hamulca w celu skasowania pozostałych luzów.

Wymianę okładzin ciernych hamulców kół tylnych, ze względu na jej trudności należy zlecać do wykonania w stacji obsługi.

Uncategorized September 13th 2019
Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.

Powiązane tematy z artykułem: allegro osobowe otomoto dębica otomoto siedlce