Wymiana oleju silnikowego

Add comments

Co 500 km lub raz w tygodniu przy zimnym silniku należy sprawdzić poziom oleju, który powinien zawsze zawierać się między znakami MIN i MAX wybitymi na miarce i jeżeli zajdzie konieczność, uzupełnić. Natomiast co 10 000 km, ale nie rzadziej niż co 6 miesięcy, należy olej wymienić. Olej należy spuszczać przy gorącym silniku. Olej spuszcza się po odkręceniu korka spustowego w misce olejowej silnika. W celu ułatwienia ściekania oleju należy zdjąć korek wlewu i wyjąć miarkę poziomu oleju. Gdy spuszczanie oleju dobiega końca, dobrze jest włączyć silnik na krótki okres. [hasła pokrewne: allegro osobowe, otomoto dębica, otomoto siedlce ] Co 10000 km podczas wymiany oleju w silniku należy wymienić filtr oleju odkręcając go od wspornika na kadłubie. Przed zamontowaniem nowego filtru należy nasmarować uszczelkę olejem silnikowym. Po dojściu uszczelki do podstawy dokręcić filtr 0 3/4 obrotu.

Wymiana wkładu filtru powietrza

Wkład filtrujący należy wymieniać co 10 000 km. W celu wymiany wkładu filtrującego należy odkręcić nakrętkę i zdjąć pokrywę. Konstrukcja filtru umożliwia, w zależności od temperatury otoczenia, przepływ do silnika powietrza zimnego lub podgrzanego przez kolektor wydechowy. Jeżeli silnik ma zasysać powietrze ciepłe (temperatura otoczenia jest niższa niż 15 0C), należy końcówkę rury ssącej zamocować do wspornika. Natomiast gdy ma zasysać powietrze zimne (temperatura powietrza jest wyższa niż 15 st. C), końcówkę rury ssącej należy zamocować do wspornika.

Uncategorized September 13th 2019
Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.

Powiązane tematy z artykułem: allegro osobowe otomoto dębica otomoto siedlce