Zabezpieczenie podwozia

Add comments

Zabezpieczenie przed korozją podwozia polega na nałożeniu (za pomocą pędzla lub natrysku) na oczyszczone z zanieczyszczeń i korozji powierzchnie specjalnego preparatu na osnowie bitumicznej. Zalecane jest stosowanie radzieckiego środka o symbolu BPM-I lub polskiego o nazwie Bitex (można także używać działających preparatów zachodnich, np. produkowanych przez firmę Valvoline). Grubość nakładanej warstwy preparatu powinna wynosić 1,5…2,0 mm. [patrz też: moto allegro osobowe, rowiński wajdemajer używane, otomoto starogard gdański ]

Zasady racjonalnej eksploatacji samochodu

Długotrwałe użytkowanie samochodu zależy w głównej mierze od prawidłowej jego obsługi i eksploatacji. Pod pojęciem prawidłowej obsługi rozumie się nie tylko terminowe i zgodne ze wskazówkami wytwórni wykonywanie wszystkich czynności smarowniczych, regulacyjnych i kontrolnych, ale również stosowanie właściwych olejów, smarów i płynów eksploatacyjnych.

Skomplikowane mechanizmy samochodu wymagają stosowania odpowiednich olejów i smarów, które zapewniają zmniejszenie tarcia, odprowadzanie ciepła, uszczelnianie luzów itp. W związku z tym właściwości olejów i smarów oraz płynów eksploatacyjnych są dostosowane do określonej konstrukcji zespołów i mechanizmów samochodu. Stosowanie innych niż zalecane przez wytwórnię samochodów olejów, smarów i płynów eksploatacyjnych jest zabronione, gdyż może spowodować uszkodzenie albo przedwczesne zużycie odpowiednich zespołów lub mechanizmów. Jednocześnie każda wytwórnia informuje użytkowników o możliwości stosowania olejów, smarów i materiałów eksploatacyjnych, będących różnymi odpowiednikami tego samego gatunku. Oprócz tego w Polsce CPN wydaje co dwa lata Informator, w którym są podane dla samochodów zagranicznych zalecane krajowe oleje silnikowe i przekładniowe.

Uncategorized September 4th 2019
Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.

Powiązane tematy z artykułem: moto allegro osobowe otomoto starogard gdański rowiński wajdemajer używane